woman lifting his leg

Jak myć skórę suchą?

Bardzo mocno wysuszona i podrażniona skóra nie tylko źle wygląda, ale czasem też wywołuje świąd, ból i inne nieprzyjemne doznania. Ciężko się o nią dba. Nieraz nie pomagają jej nawet specjalistyczne kosmetyki do skóry suchej, które tylko na pozór ją odżywiają, podczas gdy w rzeczywistości jedynie pozostawiają na jej powierzchni tłustą warstwę, której skóra nie jest w stanie nawet wchłonąć i wykorzystać. Pielęgnacja zaczyna się natomiast od mycia. A to właśnie przez nieprawidłowe mycie naskórek zazwyczaj znacznie mocniej i szybciej się wysusza.

A skórę trzeba myć z wyczuciem. Wszelkie gwałtowne i zbyt intensywne ruchy będą ją niepotrzebnie pocierać, co sprawi, że naturalna warstwa lipidowa naskórka zostanie całkowicie starta i usunięta, a nie jest to nic dobrego. Skutków ubocznych podobnego czyszczenia nie zniwelują nawet najlepsze kosmetyki. Można więc nawet codziennie używać silnie nawilżających mleczek, olejków czy balsamów, a i tak nie widzieć, by stan skóry jakkolwiek się poprawiał. Warto wtedy przyjrzeć się, w jaki sposób myje się ciało. Skóry suchej nie powinno się też trzeć codziennie szorstkimi gąbkami czy rękawicami. Jeżeli chce się przy ich pomocy wykonać mechaniczny peeling, należy pozwolić sobie na niego maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Pielęgnacja skóry suchej mimo wszystko musi uwzględniać produkty kierowane właśnie do tego typu skóry. Będą to produkty głównie naturalne. Nie występują w nich silne myjące substancje chemiczne, które bardzo dobrze myją, ale też i podrażniają oraz przesuszają ciało. Dobrze sprawdzą się natomiast kosmetyki emolientowe. Preparatów do mycia warto też szukać w aptekach, celując w te stosowane przy różnego rodzaju chorobach skórnych, takich jak atopowe zapalenie skóry czy egzema. Lecznicze kosmetyki do skóry suchej zawierają specjalne delikatne substancje myjące. Nie zaszkodzą nawet mocno przesuszonej skórze i to nawet wtedy, gdy będą używane codziennie.

Dodaj komentarz