woman in white long-sleeved shirt standing in front of pink wall

Kosmetyki do przetłuszczających się włosów

Zapewne wiele razy zdarzyło ci się wydać pieniądze na kosmetyk, który w ogóle nie był tego wart. Usiłujesz wybierać odpowiednie kosmetyki do włosów i sięgasz wyłącznie po te sprawdzone, wcześniej czytając na ich temat opinie w Internecie, ale i tak zdarza ci się trafiać na totalne buble, które nie tylko nie pomagają, ale jeszcze pogłębiają problemy.

Zamiast więc po raz kolejny zostawiać w drogerii olbrzymią ilość pieniędzy, zainteresuj się pielęgnacją naturalną. Sama możesz ją dla siebie stworzyć. Twórz własne kosmetyki i przejmij kontrolę nad tym, czego używasz na włosach.

Naturalne kosmetyki do przetłuszczających się włosów mogą mieć naprawdę wspaniałe działanie. Aby się o tym przekonać, na sam początek spróbuj wykonać dla siebie domową drożdżową maseczkę. Potrzebujesz do niej wyłącznie świeżych drożdży oraz tłustego mleka. Całą kostkę drożdży musisz najpierw dokładnie rozkruszyć w palcach. Przesyp jej małe kawałeczki do niewielkiej miseczki i zalej szklanką podgrzanego wcześniej mleka. Wymieszaj wszystko łyżką i pozostaw na kilka minut, by maseczka zdążyła ostygnąć. Następnie nałóż ją na całą skórę głowy, jednocześnie wykonując sobie masaż. Aby maseczka mogła dogłębnie zadziałać, pozostaw ją na kilkanaście minut lub nawet całą godzinę. Taki zabieg możesz wykonywać sobie dwa razy w tygodniu. Już po pierwszym zastosowaniu maseczki dostrzeżesz, że twoje włosy mniej się przetłuszczają.

Dobre i uznane dla dziewczyn polskie kosmetyki. Sprawdź je!

Do wykonania i zastosowania drożdżowej maski potrzebujesz przynajmniej jednej wolnej godziny, więc jeśli już teraz wiesz, że nie będziesz mieć czasu na to, aby regularnie z niej korzystać, wypróbuj inne domowe kosmetyki do przetłuszczających się włosów. Koniecznie przetestuj octową płukankę. Do jej wykonania potrzebny ci będzie wyłącznie czysty ocet jabłkowy. Nie jest to produkt drogi, dlatego najlepiej by było, gdybyś od razu zainwestowała w ocet ekologiczny, pochodzący ze sprawdzonych źródeł. Po każdym myciu rozcieńcz go w wodzie i obficie spryskaj nim włosy. Możesz też wypłukać w nim pasma. Dzięki temu nie będą się aż tak szybko przetłuszczać.

Dodaj komentarz