closeup photo of person

Mezoterapia igłowa pod oczy

Oczy to niezwykle ważna okolica każdej twarzy. Niemniej delikatna oraz bardzo cienka skóra znajdująca się w tym obszarze jest nieustannie narażana na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Ponadto zegar biologiczny tyka nieustannie i w związku z tym w okolicy oczu pojawiają się nieestetyczne zmarszczki oraz inne niedoskonałości. Aby przywrócić skórze jędrność oraz gładkość niezbędna jest mezoterapia igłowa pod oczy.

Na czym polega mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to coraz częściej doceniany zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Polega on na wstrzykiwaniu specjalnych preparatów w okolicy oczu, na wybrane części twarzy twarzy czy też na szyję i inne obszary ciała.

Ta coraz częściej stosowana technika pozwala na wprowadzenie do poszczególnych części ciała substancje aktywnych, omijając barierę naskórkową, przez którą to nie przenika większość dostępnych na rynku kosmetyków.

Proces nakłuwania przebiega z pomocą specjalnej igły i wpływa bardzo korzystnie na przebudowę skóry. Ponadto poszczególne kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać w pełni zadowalające efekty w bardzo krótkim czasie.

Mezoterapia igłowa wykonywana na twarzy, szyi oraz dekolcie polecana jest przede wszystkim w w przypadku występowania wielu uciążliwych problemów wśród których można wymienić:

  • wiotką skórę pozbawioną jędrności
  • zmarszczki oraz starzenie się skóry
  • worki oraz cienie pod oczami
  • rozjaśnienie skóry
  • suchość oraz odwodnienie skóry

Szukasz takiego zabiegu? Sprawdź: mezoterapia Kraków


Jak przebiega mezoterapia okolic oczu?

Zabiegi mezoterapii igłowej w okolicy oczu polecane są przede wszystkim w przypadku występowania nieestetycznych zmarszczek mimicznych wokół oczu, zwanych powszechnie kurzymi łapkami. Ponadto mezoterapia igłowa pod oczy jest polecana w przypadku występowania nieestetycznych cieni oraz sińców. Sprawdza się ona doskonale wówczas, gdy skóra w okolicach oczu jest cienka i przesuszona oraz posiada nierówny koloryt. Ponadto polecana jest tym wszystkim osobom, które posiadają skłonność do opuchlizny pod oczami.

Ten małoinwazyjny zabieg pod oczy jest w pełni bezpieczny dla pacjentów i trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Polega on na ostrzykiwaniu cieniutką igłą delikatnej skóry w okolicy oczu. Używany do zabiegu koktajl rewitalizujący jest rozprowadzany w niewielkich dawkach, a malutkie nakłucia nie zostawiają na skórze jakichkolwiek widocznych śladów. Po zakończeniu zabiegu są one bardzo łatwe do zamaskowana.


Profesjonalny i dobry makijaż permanentny Kraków


Koktajle używane podczas wykonywania mezoterapii igłowej pod oczy zawierają w swym składzie kwas hialuronowy, który to doskonale poprawia nawilżenie oraz napięcie skóry. Dzięki temu zmarszczki są mniej widoczne, a skóra jest bardziej wygładzona oraz estetyczna. Mezoterapia poprawia także krążenie, dzięki czemu w znacznym stopniu redukuje ilość płynów ustrojowych gromadzących się często pod oczami.

Zabieg ten przynosi doskonałe rezultaty u tych wszystkich pacjentów, którzy borykają się z wiotką oraz odwodnioną skórą, która w widoczny sposób traci swą jędrność. Ta w pełni nowoczesna metoda wpływa w widocznym stopniu na kondycję skóry bez konieczności interwencji chirurgicznej.

Dodaj komentarz