Photo by Nicole Tarasuk

Olej z dzikiej róży w naturalnych kosmetykach

Dzisiaj coraz częściej zwracamy się w kierunku natury, w stronę tego, z czego korzystały nasze babcie czy prababcie.

Dzięki temu odkrywamy prawdziwą moc natury i to, jak bardzo są skuteczne te nowoczesne kosmetyki naturalne łączące w sobie bogactwo natury ze współczesnymi możliwościami technologicznymi.

Olej z dzikiej róży – piękno zaklęte we fiolce

Warto tutaj przede wszystkim zwrócić uwagę na wykorzystanie oleju z dzikiej róży. Jakimi właściwościami tak dokładniej się on charakteryzuje? Otóż zasadniczo jest ich kilka. Przede wszystkim zawiera on wiele antyoksydantów, które spowalniają procesy starzenia się skóry. To jednak zdecydowanie jeszcze nie wszystko. Trzeba bowiem dodać, że to, co wyróżnia ten olej z dzikiej róży to jego zawartość wielu różnych substancji przeciwzapalnych, które pięknie redukują wszelkie zaognienia w postaci wyprysków, zaskórników, krost itp. Co więcej olej ten dobrze również działa na cerę naczynkową, redukując zaczerwienienie twarzy oraz zapobiegając dalszemu pękaniu naczynek. Warto jeszcze podkreślić, że istotny jest również fakt, iż olej ten w ogóle nie zatyka porów – idealnie także, jako jeden z generalnie naprawdę nielicznych składników, świetnie wręcz nadaje się do cery tłustej i mieszanej, ładnie ją odżywiając i nawilżając oraz także – lecząc. Olej z dzikiej róży posiada również właściwości rozjaśniające.

Naturalny peeling do twarzy z olejem z dzikiej róży

Warto jeszcze powiedzieć trochę o peelingu, mającym w składzie wspomniany wcześniej olej. Jest to aktywny peeling do twarzy róża z jagodą. Oprócz wszystkich wspomnianych wyżej zalet, charakteryzuje się on jeszcze tym, że pięknie oczyszcza skórę, złuszczając niepotrzebne warstwy naskórka, rozjaśnia ją. Wyciągi z roślin działają tu dodatkowo antybakteryjnie, zaś enzymy z papai i ananasa regulują wydzielanie sebum.

Naturalne kosmetyki

Warto jeszcze dodać, że do takiego naturalnego peelingu świetnie sprawdzi się również naturalny krem do twarzy. Ważne jest także to, aby podkreślić na koniec, że naturalnie kosmetyki zdecydowanie stanowią gwarancję absolutnie najlepszej pielęgnacji cery i skóry

Dodaj komentarz